CareerCon logo

Kariera IT | Poznań 25.05.2019

IBB Andersia Hotel Poznań Centrum

Zapisz się  
1 dni
03 h
51 min
22 sek

Zostań prelegentem na Karierze IT

21
Czerwiec
Kategoria:

zostan prelegentem

Czym jest Kariera IT?

Spotkania Kariera IT odbywają się w największych miastach Polski i przeznaczone są dla wszystkich specjalistów IT. W trakcie wydarzeń odbywają się prelekcje merytoryczne, warsztaty, konsultacje z doradcami zawodowymi, a także prezentacje nowości ze świata technologii.

Mamy na celu stworzenie miejsca wymiany wiedzy między doświadczonymi specjalistami oraz tymi, kto dopiero rozpoczyna karierę w IT. Staramy się zapewnić naszym uczestnikom odpowiednie warunki do przyswajania nowej wiedzy oraz nawiązania cennych kontaktów.

Gdzie?

Najbliższe wydarzenia odbędą się w:

 • Poznaniu – 16.09.2017
 • Warszawie – 30.09.2017
 • Lublinie – 14.10.2017
 • Wrocławiu – 21.10.2017
 • Gdańsku – 18.11.2017
 • Katowicach – 25.11.2017
 • Krakowie – 2.12.2017
 • Rzeszowie – 9.12.2017
 • Łodzi – 16.12.2017

Jakich prelegentów szukamy?

Szukamy pasjonatów i ekspertów IT, którzy z chęcią dzielą się swoją wiedzą z szerszą publicznością. Chodzi Ci po głowie jakieś ciekawy temat? Zauważyłeś interesujące zjawisko w branży IT, o którym chciałbyś podyskutować? A może opowiedzieć o jakimś wartym uwagi przypadku, z którym spotkałeś się ostatnio w pracy? Udzielić wskazówek młodszym kolegom, czego mają się uczyć i jak mogą najlepiej zaplanować swoją karierę? Te i inne tematy są mile widziane na Karierze IT. Skupiamy się na prelekcjach technicznych skierowanych do programistów, testerów, specjalistów ds. IT, a także miękkich dotyczących kompetencji niezbędnych w świecie IT i rozwoju kariery.

Szczegóły prelekcji

 • czas trwania prelekcji to ok. 40 minut (wraz z pytaniami), warsztatu 1,5-2h (do ustalenia indywidualnie)
 • odbywają się 2-3 sesje jednocześnie w zależności od miasta
 • aktualnie planowane przez nas spotkania dostępne są na stronie www.careercon.pl
 • termin zgłaszania tematów to minimum 3-4 tygodnie przed wydarzeniem
 • mamy ograniczoną liczbę prelekcji na miasto, ale w przypadku ciekawych propozycji postaramy się znaleźć odpowiednie rozwiązanie, więc zapraszamy do kontaktu z nami
 • prezentacja musi być merytoryczna i nie może zawierać elementów reklamowych/rekrutacyjnych
 • prelegentów z firm, które chcą rekrutować, zapraszamy do współpracy na zasadzie partnerstwa (www.careercon.pl/oferta-dla-firm) - z pewnością przygotujemy ciekawą indywidualną ofertę.
 • Skontaktuj się z nami:

  Jesteś zainteresowana/y? Nie jesteś pewny/a, czy propozycja tematu jest odpowiednia do charakteru wydarzeń? Masz jakiekolwiek wątpliwości/pytania?

  Pisz śmiało:

  Liza Nema
  liza.nema@careercon.pl

  Czytaj  

  Ogłaszamy Call for Papers 2017!

  09
  Styczeń
  Kategoria:
  call for papers


  Czym są targi Kariera IT?


  To cykl bezpłatnych spotkań dla wszystkich specjalistów IT w 10 największych miastach Polski. Łączymy targi pracy z prelekcjami merytorycznymi, warsztatami i pokazami technologii.

  Jako że w branży IT bardzo ważne jest bycie na bieżąco, chcemy stworzyć miejsce wymiany wiedzy i opinii między specjalistami – tymi z większym i mniejszym doświadczeniem. Stawiamy na ciągły rozwój naszych uczestników, a wiadomo, że najlepiej jest o to dbać dzięki kontaktom z osobami podobnymi do siebie i wymianie doświadczeń.

  Gdzie?


  Warszawa, Kraków, Wrocław, Katowice, Poznań, Łódź, Lublin, Rzeszów, Białystok, Trójmiasto
  W 2017 roku planujemy ok. 20 wydarzeń, w niektórych miastach kilka razy w roku. Możesz wybrać które miasto (lub miasta) najbardziej Ci pasuje.

  Jakich Prelegentów szukamy?


  Szukamy pasjonatów i ekspertów IT, którzy z chęcią dzielą się swoim doświadczeniem z szerszą publicznością. Nasze spotkania kręcą się wokół szeroko rozumianej branży IT, aczkolwiek staramy się skupić na prelekcjach technicznych dla programistów, testerów, adminów. Nie wykluczamy jednak również tematów miękkich np. odnośnie rozwoju kariery.

  Więcej informacji?


  – czas trwania prelekcji to 40 minut (wraz z pytaniami), warsztatu 1,5-2h (do ustalenia indywidualnie)
  – planujemy 2-3 sesje jednocześnie w zależności od miasta
  – aktualnie planowane przez nas spotkania dostępne są na stronie www.careercon.pl; reszta spotkań w 2017 będzie ogłaszana w późniejszym terminie
  – termin zgłaszania się to minimum miesiąc przed danym wydarzeniem
  – pamiętaj, że mamy ograniczoną liczbę prelekcji na miasto, ale mimo wszystko w przypadku ciekawych propozycji, wierzymy, że coś się uda wymyślić, więc po prostu skontaktuj się z nami
  – prezentacja musi być czysto merytoryczna i nie może zawierać elementów reklamowych/rekrutacyjnych
  – prelegentów z firm, które chcą rekrutować, zapraszamy do współpracy na zasadzie partnerstwa (www.careercon.pl/oferta-dla-firm) - z pewnością przygotujemy ciekawą indywidualną ofertę

  Skontaktuj się z nami:


  Jesteś zainteresowana/y? Chcesz poznać więcej szczegółów? Nie jesteś pewien czy Twoja propozycja pasuje do charakteru naszych spotkań? Masz jakiekolwiek wątpliwości/pytania?

  W każdym w powyższych przypadków pisz śmiało:

  Liza Nema
  liza.nema@careercon.pl

  Czytaj  

  Kariera IT - podsumowanie I półrocza 2016

  18
  Sierpień
  Emilia Luszkiewicz
  Kategoria:

  Nadeszły w końcu wakacje i chwila odpoczynku, ale jako że pierwsze półrocze 2016 roku już za nami, to czas na małe podsumowanie :)

  Chcemy, żebyście wiedzieli, że robimy wszystko, aby nie były to zwykłe targi pracy. Co prawda jest to spore udogodnienie, że w jednym miejscu i czasie można zapoznać się wieloma ofertami pracy. Wiele osób, które dopiero zaczynają swoją karierę w IT, nie ma pojęcia jaka jest ich wartość na rynku, czego mogą oczekiwać od pracodawców i w jakim kierunku powinni iść, żeby osiągnąć jak najwięcej w życiu zawodowym. Zatem luźny charakter takich spotkań pozwala porozmawiać z pracownikami firm IT w atmosferze zupełnie innej niż na normalnej rozmowie kwalifikacyjnej – bez zbędnego stresu, na luzie. Rekruterzy na stoiskach starają się jak najbardziej wychodzić do potencjalnych kandydatów i zachęcać ich do nawiązania kontaktu.

  Należy jednak pamiętać o tym, że branża ta ciągle się rozwija i trzeba być zwyczajnie na bieżąco. Nie wystarczy, jak w przypadku niektórych innych zawodów, po prostu nauczyć się fachu i robić go przez całe życie. Dlatego podczas każdego naszego wydarzenia odbywało się kilkanaście prelekcji merytorycznych, a uczestnicy mogli zdobyć cenną wiedzę i wskazówki od specjalistów. Prelegenci starali się jak najlepiej podzielić swoim doświadczeniem i wspólnie z uczestnikami omówić ważne zagadnienia. Na scenie Kariera IT nie raz pojawiali się znani w całej Polsce speakerzy, tacy jak między innymi Dariusz Kalbarczyk, Krzysztof Ścira, Łukasz Grala, Konrad Kokosa. Tutaj można by wymienić naprawdę wiele nazwisk, bowiem przez ostatnie miesiące przeprowadzonych było naprawdę wiele prelekcji. Podsumowanie liczbowe znajdziecie na samym dole artykułu :)

  Aby spotkania były jeszcze bardziej atrakcyjne dla uczestników, każdorazowo staraliśmy się zapewnić dodatkowe atrakcje, czyli pokazy technologii (m.in. gogle VR, roboty, drony, druk 3D itp.) oraz konkursy z nagrodami. Nie każdy na co dzień ma szansę wypróbować najnowszych technologii na własnej skórze albo wygrać powerbank czy MacBook. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wsparcie ze strony wielu lokalnych organizacji (np. hackerspace) i firm, które w ramach współpracy chętnie prezentowały swoje projekty i produkty.

  A jak wyglądało zainteresowanie Karierą IT przez ostatnie pół roku? Frekwencja zależała oczywiście od wielkości miasta, a liczby wahały się od 250 do 600 uczestników. Należy podkreślić, że w Warszawie czy Krakowie targi te odbyły się już kilkadziesiąt razy, natomiast w Białymstoku była to dopiero druga edycja. Poniżej miasta, gdzie organizowane były wydarzenia, i przybliżona liczba osób biorących w nich udział.

  liczby uczestników


  Jak pokazuje powyższa grafika, wydarzenia Kariera IT cieszyły się sporą popularnością i wiele osób z chęcią w nich uczestniczyło. Z wypełnianych przez uczestników ankiet wynika, że udział w targach traktowali jako produktywnie spędzony czas i inwestycję w swoją karierę. Jako główne czynniki, które wpływały na pozytywną decyzję odnośnie uczestnictwa, to przede wszystkim: ciekawa oprawa merytoryczna, możliwość wzięcia udziału we wstępnej rekrutacji w kilkunastu firmach w jednym miejscu, bezpłatny udział oraz luźna atmosfera wydarzenia.

  A kim właściwie są uczestnicy? Nie będzie chyba niespodzianką, że prym wiodą mężczyźni, aczkolwiek ostatnio pojawia się coraz więcej kobiet, co niezwykle nas cieszy. Średnia wieku wynosi 24-35 lat, co również nie powinno nikogo dziwić. Specjaliści z kilkunastoletnim doświadczeniem raczej nie potrzebują takich wydarzeń, bowiem są wyławiani przez rekruterów głównie poprzez zawodowe portale społecznościowe. Aczkolwiek również pojawiają się podczas targów, tylko w roli Prelegentów, co wspominane było powyżej.

  Przy rejestracji uczestnicy określają swoją specjalizację, dzięki czemu można zobaczyć, kto najczęściej brał udział w targach Kariera IT. Przedstawia to poniższy wykres:  Ciekawa jest również informacja, jakie technologie i języki wykorzystują na co dzień osoby biorące udział w spotkaniach. Nie zauważyliśmy znaczącej różnicy w zależności od miasta, zatem podane dane są średnią ze wszystkich wydarzeń w I połowie 2016 roku. Jak widać, pokrywa się to z ogólnodostępnymi raportami odnośnie popularności języków programowania – Java na pierwszym miejscu.  Podsumowując, ostatnie pół roku było udanym okresem dla Kariery IT i widać, że cały czas jest zapotrzebowanie na tego typu wydarzenia, co tylko motywuje nas do ulepszania kolejnych spotkań i zapewniania zainteresowanym targami dodatkowych wartości. Najlepszą nagrodą za wykonaną pracę są informacje zwrotne od uczestników, którzy dzięki tym targom dostali wymarzoną pracę. Czas zatem na przygotowanie następnych edycji w II półroczu 2016!  Więcej informacji o wydarzeniach Kariera IT znajdziecie niezmiennie na stronie www.careercon.pl

  Here is a collection of places you can buy bitcoin online right now.

  Czytaj  

  Ogłaszamy Call for Papers 2016!

  07
  Styczeń
  Emilia Luszkiewicz
  Kategoria:


  Czym są targi Kariera IT?


  To cykl bezpłatnych spotkań dla wszystkich specjalistów IT w 11 największych miastach Polski. Łączymy targi pracy z prelekcjami merytorycznymi, warsztatami i pokazami technologii.

  Jako że w branży IT bardzo ważne jest bycie na bieżąco, chcemy stworzyć miejsce wymiany wiedzy i opinii między specjalistami – tymi z większym i mniejszym doświadczeniem. Stawiamy na ciągły rozwój naszych uczestników, a wiadomo, że najlepiej jest o to dbać dzięki kontaktom z osobami podobnymi do siebie i wymianie doświadczeń.

  Gdzie?


  Warszawa, Kraków, Wrocław, Szczecin, Katowice, Poznań, Łódź, Lublin, Rzeszów, Białystok, Trójmiasto
  W 2016 roku planujemy ok. 20 wydarzeń, w niektórych miastach kilka razy w roku. Możesz wybrać które miasto (lub miasta) najbardziej Ci pasuje.

  Jakich Prelegentów szukamy?


  Szukamy pasjonatów i ekspertów IT, którzy z chęcią dzielą się swoim doświadczeniem z szerszą publicznością. Nasze spotkania kręcą się wokół szeroko rozumianej branży IT, aczkolwiek staramy się skupić na prelekcjach technicznych dla programistów, testerów, adminów. Nie wykluczamy jednak również tematów miękkich np. odnośnie rozwoju kariery.

  Więcej informacji?


  – czas trwania prelekcji to 40 minut (wraz z pytaniami), warsztatu 1,5-2h (do ustalenia indywidualnie)
  – planujemy 2-3 sesje jednocześnie w zależności od miasta
  – aktualnie planowane przez nas spotkania dostępne są na stronie www.careercon.pl; reszta spotkań w 2016 będzie ogłaszana w późniejszym terminie
  – termin zgłaszania się to minimum miesiąc przed danym wydarzeniem
  – pamiętaj, że mamy ograniczoną liczbę prelekcji na miasto, ale mimo wszystko w przypadku ciekawych propozycji, wierzymy, że coś się uda wymyślić, więc po prostu skontaktuj się z nami
  – prezentacja musi być czysto merytoryczna i nie może zawierać elementów reklamowych/rekrutacyjnych
  – prelegentów z firm, które chcą rekrutować, zapraszamy do współpracy na zasadzie partnerstwa (www.careercon.pl/oferta-dla-firm) - z pewnością przygotujemy ciekawą indywidualną ofertę

  Skontaktuj się z nami:


  Jesteś zainteresowana/y? Chcesz poznać więcej szczegółów? Nie jesteś pewien czy Twoja propozycja pasuje do charakteru naszych spotkań? Masz jakiekolwiek wątpliwości/pytania?

  W każdym w powyższych przypadków pisz śmiało:

  Justyna Cieślak
  justyna.cieslak@careercon.pl

  Czytaj  

  JAK ZNALEŹĆ PRACĘ W IT? 5 SPRAWDZONYCH POMYSŁÓW

  27
  Luty
  Emilia Luszkiewicz
  Kategoria:
  Jak znaleźć pracę w IT


  Czekasz cierpliwie, ale telefon - jak na złość – ciągle milczy. A jeśli nawet zdarzy mu się wydać z siebie kilka mniej lub bardziej polifonicznych dźwięków, to oferty, które otrzymujesz, trudno nazwać porywającymi. Znalezienie (sensownej) pracy w IT nie jest łatwe. Dlatego czas wziąć sprawy w swoje ręce i znaleźć ofertę, za którą stoją nie tylko dobre pieniądze, ale również możliwości rozwoju. Tak, rozwoju! Przecież kariera w IT to ciągły rozwój.

  Serwisy banalne, ale skuteczne

  Zacznij od podstaw. Serwisy z ogłoszeniami o pracę? Pomyślisz, że to banał. A jednak wielu pracodawców swoje najnowsze oferty w pierwszej kolejności publikuje właśnie tam.

  Sprawdź, w którym serwisie pojawia się najwięcej ogłoszeń o pracę w Twojej specjalizacji. Co z tego, że w jednym z większych serwisów w Polsce dostępnych jest ponad 20 tysięcy ofert, skoro ogłoszenia o pracę dla programistów Perl można policzyć na palcach jednej ręki?

  Zaglądaj do serwisów regionalnych lub takich, które dopiero raczkują (na przykład tworzony właśnie serwis BloomGo, który w jednym miejscu udostępni oferty kilkunastu większych platform rekrutacyjnych). Nowe serwisy bardzo często oferują pracodawcom korzystniejsze stawki za publikację ofert, dlatego pojawiają się w nich dużo ciekawsze ogłoszenia.

  Wykorzystaj agencję

  Warto wysyłać aplikacje do firm specjalizujących się w rekrutacji pracowników dla swoich klientów. Każdy kandydat jest dla nich na wagę złota, a rekrutacja prowadzona jest zazwyczaj w trybie ciągłym (czyli brak ogłoszenia na stronie wcale nie oznacza, że firma nie będzie zainteresowana Twoimi umiejętnościami).

  Jedną z firm rekrutacyjnych i agencji zatrudnienia, które mogę polecić (i sama z nią współpracuję) jest Cyclad. Wielu z jej klientów to światowi liderzy z branży technologicznej, nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Cyclad rekrutuje specjalistów IT, którzy zatrudniani są albo w strukturach wewnętrznych firmy, albo bezpośrednio przez jej klientów.

  Co zyskujesz na współpracy z firmą rekrutacyjną? Pewność zatrudnienia i praktycznie nieograniczone możliwości rozwoju.

  Sposób na wolnego strzelca

  Jeśli specjalizujesz się w bardzo wąskiej dziedzinie, dobrze zaglądać od czasu do czasu na specjalistyczne fora dyskusyjne. Przykład pierwszy z brzegu: Polskie Forum Ruby on Rails. Ofert pracy dla rubistów w Polsce jest jak na lekarstwo, a jednak nowe propozycje na Forum pojawiają się zaskakująco często.

  Często współpracę z pracodawcą warto zacząć od mniejszych zleceń. W tym przypadku świetnie sprawdzają się coraz liczniejsze serwisy dla freelancerów (jak na przykład Freelancer.com). Fakt, stawki nie należą do wysokich, ale to świetny sposób na zbudowanie mocnego portfolio.

  Zupełnie nowe możliwości daje natomiast platforma Use My Bench. Usług freelancerów poszukują na niej tylko i wyłącznie firmy IT, a korzystanie z Use My Bench nic nie kosztuje (w przyszłości może się to zmienić, więc warto skorzystać z okazji już teraz).

  Niech moc (mediów) będzie z Tobą

  Często niedocenianym przez specjalistów IT źródłem ofert pracy są media społecznościowe. Nie tyle Facebook, co raczej GoldenLine.pl (w Polsce) i LinkedIN.com (jeśli szukasz pracy za granicą).

  Jeśli konto w tych serwisach już posiadasz, nie zdziw się, gdy dostaniesz zaproszenie do kontaktu od nieznajomego rekrutera. Profesjonalni head-hunterzy bardzo często poszukują kandydatów w obydwu serwisach.

  Zadbaj o aktualizowanie swojego profilu i koniecznie dodaj do niego dobre (oczywiście swoje własne) zdjęcie. Nie zaszkodzi również poprosić o referencje od byłych pracodawców.

  Twarzą w twarz z pracodawcą

  Bierz udział w targach pracy takich jak Kariera IT. Nie tylko ze względu na ciekawe warsztaty i pokazy nowinek technicznych. Dzięki targom sprawdzisz, kogo szukają aktualnie pracodawcy i na jakie możliwości rozwoju w firmie tak naprawdę możesz liczyć. Wszystkiego dowiesz się z najlepszego możliwego źródła – od obecnych pracowników. Spotkasz ich na każdym ze stoisk targowych pracodawców.


  Barbara Kujawska

  Barbara Kujawska Ekspert w dziedzinie komunikacji, szkoleniowiec i marketingowiec międzynarodowej firmy konsultingowej Cyclad. Po godzinach zapalona rowerzystka, początkująca graficzka i poszukiwaczka udanych projektów zorientowanych na użytkownika. Czytaj